Објавено на:

За љубителите на сонцето: Од недела стабилно време и повисоки температури

t

Од недела се очекува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

За утре, се прогнозира свежо утро, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 1, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје, утре, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 15 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Чкембари“ најавија инвазија на Скопје за дербито…

Натпреварот од 5. коло меѓу Вардар и…

Принцот Хари може да ја загуби американската…

Признанието на британскиот принц Хари дека во…

Германската министерка за надворешни работи Бербок во…

Министерката за надворешни работи на Сојузна Република…

ДС: Стејт департментот алармира за корупција во…

Стејт департментот на САД во својот најнов…

Вили: Не сакам амнестија ако за возврат…

Со оглед дека спласнаа нападите кон пратениците…