Објавено на:

Зверев: Скинав неколку лигаменти!

t

Зверев се жалеше на болки по еден незгоден пад, а потоа преку социјалните мрежи откри лоши вести.

-Според првите прегледи скинав неколку лигаменти во десното стапало. Ќе одам во Германија во понеделник на дополнителни тестови. Сакам да им се заблагодарам на сите за пораките со поддршка. Вашата поддршка ми значи многу, напиша Зверев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Калин Ивановски не успеа да се пласира…

Македонскиот тенисер Калин Ивановски не се најде…

Падна Ѓоковиќ: Данил Медведев е светски рекет…

Рускиот тенисер Данил Медведев се искачи на…

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…

Тениски атракции во Скопје во јуни и…

ТЕНИСКИ АТРАКЦИИ ВО СКОПЈЕ ВО ЈУНИ И…

Надал не ја завршува кариерата: Ќе играм…

Рафаел Надал нема да ја заврши кариерата…