Објавено на:

Зеленски воопшто не е задоволен: Планира да го смени шефот на Службата за безбедност на Украина?

t

Порталот „Политико“ пишува дека украинскиот претседател Владимир Зеленски планира да го смени шефот на Службата за безбедност на Украина, Иван Баканов, бидејќи е незадоволен од неговата работа.

Повикувајќи се на четворица украински функционери и еден западен дипломат, порталот наведува дека со Службата за безбедност практично раководи кабинетот на Зеленски.


Незадоволството, како што се наведува, датира од почетокот на специјалната операција на руската армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонец не можеше да ги сокрие…

Во вечерашната емисија на Јанко јади бурек,…

Николоски: Во 2018 предупредив дека Османи има…

Целата игра е Албанија да ги почне…

Николоски: Народот да знае дека доколку се…

Мислам дека народот веќе доволно добро знае…

Николоски: Нема да дозволиме уставни измени!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашното…

Димовски: Ова не е политика, не смееме…

Поранешниот пратеник во македонското Собрани, Илија Димовски…