Објавено на:

Зеленски воопшто не е задоволен: Планира да го смени шефот на Службата за безбедност на Украина?

t

Порталот „Политико“ пишува дека украинскиот претседател Владимир Зеленски планира да го смени шефот на Службата за безбедност на Украина, Иван Баканов, бидејќи е незадоволен од неговата работа.

Повикувајќи се на четворица украински функционери и еден западен дипломат, порталот наведува дека со Службата за безбедност практично раководи кабинетот на Зеленски.

Незадоволството, како што се наведува, датира од почетокот на специјалната операција на руската армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…