Објавено на:

Зеленски во паника: Украинската армија вчера претрпе болни загуби!

t

Украинската армија вчера претрпе болни загуби, изјави претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

„Најжестоките битки се водат во Северодонецк, како и во сите области во близина на тој град. За жал, трпиме големи загуби, тие болат“, рече Зеленски во своето обраќање до нацијата.

Тој додаде дека слично нешто се случува и со украинската армија во областа Керсон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Украина го признава Косово? Пратеник поднесе иницијатива…

Украина го призна Косово - пратеник поднесе…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…

(Видео) Македонските тенкови испратени во Украина стасале…

Голема колона тенкови е забележана утрово во…

(Видео) Тоа е просто пекол, не се…

Тоа е само пекол! – Зеленски ја…