Објавено на:

Зеленски: На цел свет му е јасно дека Русија претрпе пораз

t

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски во синоќешното обраќање изјави дека Русија претрпела стратешки пораз во Украина и оти тоа му е јасно на целиот свет.

– На Русија и недостасува храброст да го признае тоа, посочи Зеленски.

Тој додаде дека руските сили се кукавици кои се обидуваат да ја скријат вистината зад ракетни, воздушни и топовски напади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

До крајот на неделата се очекува разрешница…

Нема простор за паника, бидејќи не се…

Штипјани реагираат на бучава од мотоцикли, надлежните…

\Група малолетници со своите мотоцикли низ штипските…

Фатен дрвокрадец во Ресенско

Полициски службеници од полициската станица Ресен и…

Русија ги обвинува ЕУ, Полска, Украина и…

Испораките на рускиот гас до Европската Унија…

ДИК ги усвои измените на финансискиот план,…

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 60-та…