Објавено на:

Зеленски од ОН ја обвини Полска дека работи за Кремлин

t

Алармантно и разочарувачки е да се види како некои од нашите пријатели од ЕУ како Полска прават драма со украинското жито, со што само ѝ помагаат на Москва, изјави денес Зеленски во Обединетите Нации.

Полска, Словачка и Унгарија ја продолжија забраната за увозот на жито за да ги заштити домашните производител, иако имаше директива од ЕУ за да се прекине забраната за увоз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови детали за корупцискиот скандал во Европскиот…

Мароканскиот амбасадор во Полска е обвинет за…

Украинскиот градоначалник ја повика Полска да ја…

Помошта на Варшава за Киев во услови…

Полска се противи на армијата на ЕУ

Полска сака Вашингтон да управува со безбедноста…

Киев: Демонстрантите во ЕУ ја блокираа помошта…

Полските превозници ја запираат испораката на гориво…

Полските камионџии ги блокираа граничните премини со…

Камионџиите од Украина се ослободени од дозволи…