Објавено на:

Зеленски призна: Многу пилоти ни загинаа при обид да се пробијат до “Азовстал”

t

Зеленски: Многу пилоти загинаа при обидот да се пробијат до „Азовстал“

Украинскиот претседател ја даде оваа изјава најавувајќи ја „евакуацијата“ – предавањето на киевските сили од „Азовстал“.

„Зошто? Затоа што до Азовстал немаше воздушни коридори поради нивната моќна воздушна одбрана“, заклучува Зеленски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…

(Видео) Се додека сте живи постои силен…

По враќањето од фронтот на југот на…

Зеленски со тајни наредби од Западот: Еве…

Економските штети што овие европски земји ги…