Објавено на:

Зеленски се пожали: Уништена клучната инфраструктура во Северодоњецк

t

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека целата клучна инфраструктура во градот Северодоњецк во областа Луганск е уништена во руското гранатирање.

Тој тврди дека заземањето на градот е „главна цел“ на Русија.

– Како резултат на руските напади на Северодоњецк, уништена е целата клучна инфраструктура на градот, истакна Зеленски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски не е задоволен од максималната цена…

Европската унија, Г-7 и Австралија се договорија…

Поранешен советник во ЦИА: Жал ми е,…

Загубите на вооружените сили на Украина и…

Британците откриваат: Елиминација на државниот врв, заземање…

Британскиот истражувачки центар за одбрана и безбедност…

Во НАТО постои консензус дека Украина треба…

Во НАТО постои консензус дека Украина треба…

Кулеба: Две украински амбасади добиле заканувачки писма

Две украински амбасади добиле заканувачки писма, изјави…