Објавено на:

Зеленски јавно ѝ се заблагодари на Македонија за поддршката за членство на Украина во НАТО

t

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски преку објава на Твитер им изрази благодарност на двете земји од Европа меѓу кои и на Македонија за дадената поддршка за членството во НАТО и осудата за припојувањето украински територии кон Русија.


Тој во објавата поединечно ги наброи претседателите на Македонија, Црна Гора, Естонија, Летонија, Литванија, Полска, Романија, Словачка и Чешка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски го покани Илон Маск да ја…

Американскиот бизнисмен и сопственик на Твитер, Илон…

(Видео) Зеленски: Годинава Русија ќе изгуби сто…

Ситуацијата на фронтот е тешка. И покрај…

НАТО во Букурешт ја потврди поддршката за…

Министрите за надворешни работи на земјите членки…

Кулеба: Членките на НАТО побрзо да достават…

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро…

(Видео) Зеленски: Украина никогаш нема да прифати…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во редовното видео-обраќање…