Земјотрес во Македонија

t

Во 14:01 во Македонија беше почувствуван земјотрес.


Според информациите земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според рихтер,

Епицентарот е во Грција на длабочина од 2 километри, на 20 километри од Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Светиот апостол и евангелист Јован Споменот на…

Лукаревска: Не е патриотски да се бараат…

Треба да има лидерска средба, но на…

Унгарија предлага ембарго на поморските пратки руска…

Унгарскиот министер за надворешни работи рече дека…

Борел: Храната ќе станува се поскапа

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, уште…