Земјотрес го стресе Скопје вечерва

t

Земјотрес го стресе Скопје вечерва, шест минути по 23 часот. Според првичните информации јачината на потресот е 2,6 степени според Рихтер. Епицентарот е 13 километри источно од скопско Студеничани, на длабочина од 1 километар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…

Координирана вандалска акција? За една вечер запалени…

Десетина контејнери се запалени вечерва на булеварот…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…

Акција на МВР во Скопје: Пронајдена дрога,…

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица…