Објавено на:

Земјотрес го стресе Гостивар

t

Земјотрес од 2.2 степени денеска го стресе Гостивар. 

Епицентарот бил на 13  километри од градот. Земјотресот бил на длабочина од 6 километри. 


Во регионот се тресеа Албанија и Грција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жално но вистинито: ОН немале капацитет да…

ОН немаат доволно капацитет да бараат и…

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени…

ССекторот за внатрешни работи Тетово – Одделение…

Три земјотреси во близина на брегот на…

Во близина на јужниот ирански остров Киш…

Силен земјотрес ја стресе Турција

Земјотрес со јачина од 5 степени според…

Силен земјотрес во Јадранско море

Силен земјотрес го потресе брегот на Италија…