Објавено на:

Земјотрес го стресе Скопје вечерва

t

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја потресе Албанија вечерва во 21 часот и 13 минути.

Земјотресот бил регистриран на 18 километри од Кукс и 47 километри од Призрен, на длабочина од два километри.

Според информациите, земјотресот бил почувствуван и во Скопје и околината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…