Земјотрес од 3,2 степени во Македонија

t

Земјотрес од 3,2 степени по Рихтер попладнево бил почуствуван во Македонија, според ЕМСЦ.

Земјотресот бил со епицентар 17 км југо-источно од Делчево, на 2 км длабочина околу 11 и 38 часот по наше време.

Потресот бил почуствуван и во соседна Бугарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…

(Видео) Русите го одиграа првиот натпревар по…

Руската фудбалска репрезентација е исклучена од сите…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…