Објавено на:

Земјотрес ја стресе Србија попладнево

t

Оолу 20.30 часот се стресе тлото кај Чачак,Србија земјотресот бил 3,6 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот се почувствувал на 52 километри југозападно од Крагуевац и шест километри западно од Чачак.

Да потсетиме, потресот беше почувствуван во Чачак во вторник на 10 мај, кога во 9.20 часот беше регистриран земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Форин полиси” за ситуацијата во Косово: Србија…

Се чини дека кавгите со Косово, ракувањето…

Пукање на косовско-српската граница: Нападната косовската полиција

Косовската полиција е нападната денеска на пладне…

Мајмунски сипаници потврдени кај 23 мажи во…

Мајмунски сипаници се потврдени кај 23 мажи…

Српски медиуми: Американскиот амбасадор му рекол на…

Хаосот на Косово бил избегнат откако американскиот…

Се огласи Столтенберг: КФОР ќе интервенира во…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска…