Објавено на:

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во Грција

t

Шест македонски возила изгребени со остар предмет се пријавени во саботата вечерта во гратчето Переа, во близина на Солун. 

Од нив 3 возила се од Скопје, 2 од Прилеп и 1 возило од Битола, објави ТВ Сител. Сопствениците на возилата не дочекале случајот да го пријават во полиција, а од мештаните биле советувани да ги прекриваат регистрациските таблички.

Тие бараат од македонското МНР да реагира со протестна нота, бидејќи како што велат, не е прв пат да бидат пријавени вакви штети во Грција.

Исто така бараат од нашето МНР да им помогне каде да се обратат во Грција за да им се надмири штетата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ашковски разочаран: Заслужувме многу повеќе од двата…

Очекувано не можеше да се сокрие разочарувањето…

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…

Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е…

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од…

Македонија со пораз го заврши овогодинешното издание…

Фудбалската репрезентација на Македонија со пораз го заврши овогодинешното…