ИБРА ДОЈДЕ НА ПОМОШ! Швеѓанецот итно се врати во Милан по „петардата“ од Интер

t

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ очигледно е загрижен за неговиот поранешен тим Милан, кој загуби во градското дерби од Интер со 5:1 пред неколку дена, па затоа решил да му се приклучи на тренерот Стефано Пиоли на тренингот пред средбата против Њукасл.

Ибрахимовиќ замина во пензија на крајот на минатата сезона, но сè уште е дел од семејството на Милан и затоа одлучил да ги мотивира своите довчерашни соиграчи пред дербито во Лигата на шампиони.

Швеѓанецот во два мандата го носеше дресот на „росонерите“, а во вториот му помогна на Милан да го освои Скудетото.

Инаку, екипата на Интер викендов го „нокаутираше“ Милан со 5 голови во мрежата на Мењон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

55 кинески борбени авиони забележани околу Тајван

Десетици кинески борбени авиони се забележани во…

Роналдо победи во азиската Лига шампиони

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…