Објавено на:

Ивановски без мака до полуфинале на ИТФ турнирот во Австрија!

t

Најталентираниот македонски тенисер во моментов, Калин Ивановски, се најде меѓу четворицата најдобри на ИТФ-турнирот во австрискиот град Котингбрун, откако денеска без поголеми проблеми ја реши четвртфиналната енигма наречена Питер Голдштајнер.

Македонецот до триумф дојде без загубен сет и тоа со резултат 6-3, 6-4, а претходно ги совлада Биелински (Украина) и Шел (Германија).

Ивановски утре, за место во финалето, ќе ги одмери силите со подобриот од пресметката помеѓу првиот носител на турнирот, Валентин Вашеро (Монако) и Нејтан Сетон (Франција).

Извор: sport1.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Петковиќ: Курти носи буре барут во Брисел,…

Приштина упорно прави потези кои можат да…

Русија ги мотивираше: Скандинавските земји ќе ја…

Петте скандинавски земји соопштија дека сакаат да…

ФБИ: Безбедносните агенции се соочуваат со закани…

Федералното биро за истраги и Министерството за…

Доаѓа еден од најголемите празници: Еве какви…

Православната Црква на 28 август го празнува…