Објавено на:

Ивановски не се пласираше во финалето во Поатје

t

Калин Ивановски не успеа да стигне до финале на АТП-турнирот во француски Поатје, откако загуби во два сета од домашниот тенисер Саша Гемард Вајенбург.

Ивановски како да немаше свој ден и дозволи Французинот  Вајенбург да слави  со 6-2, 7-6 после долг тајбрејк кој го доби со 10-8  и на крајот се радуваше на пласманот во финалето кое остана само сон за македонскиот тенисер откако претходно играше четвртфинале во Кретиј и финале во Тунис. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Надал нема да биде ни во првите…

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел…

Калин Ивановски не успеа да се пласира…

Македонскиот тенисер Калин Ивановски не се најде…

Падна Ѓоковиќ: Данил Медведев е светски рекет…

Рускиот тенисер Данил Медведев се искачи на…

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…

Тениски атракции во Скопје во јуни и…

ТЕНИСКИ АТРАКЦИИ ВО СКОПЈЕ ВО ЈУНИ И…