Ивор Мицковски: Најголемата албанска партија ја заокружува етничката агенда и зборува за граѓаните, така велеше еден видовит Европеец

t

Ивор Мицевски на неговиот Фејсбук профил го коментираше денешното отварање на спомен обележјето на УЧК во липковско Слупчане.

Отварањето на споменикот денес е најактуелна тема и поради присуството на целиот албански политички врв на настанот.

“Драго ми е што најголемата албанска партија ја заокружува етничката агенда и зборува за граѓаните… – еден видовит Европеец” – напиша Мицковски на Фејбук. алудирајќи на изјавата на поранешниот премиер Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џафери на одбележувањето на годишината од основањето…

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат…

Скандалозен потег на Приштина: На собраниската говорница…

Во собранието на Приштина денеска се одбележуваат…

Припадник на УЧК осуден на 26 години…

Салих Мустафа, еден од командантите на терористичките…

Хаос на летот од Брисел за Скопје:…

Патник се соблекол гол до појас, викал…

Нови провокации во Косово: Група Албанци веела…

Група Албанци денеска предизвикаа опасна провокација возејќи…