Игор Џамбазов се прости од Мешковски: Ме прифати како син, низ главава ми експлодираат спомени

t

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина по долго боледување во својот дом во Лос Анџелес, САД.

Голем број пријатели и актери изразуваат сочувство и се простуваат од него преку социјалните мрежи. Меѓу првите се огласи Игор Џамбазов.

-Збогум, драг мој Мешко. Има ли име ова? Оваа тага… Низ главава ми експлодираат спомени. Претстави, филмови, серии, радио драми, легендарното Хихирику, тезги, софри, песни, гитари, бесконечни партии карти во театарот. И многу ќеф. Што те познавав, што ме прифати како син, и што навиваше за мене и тогаш кога не требаше. Се гледаме стари…, напиша Џамбазов на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наставничка со тврд предмет нападнала дете во…

На 23.03.2023 во 14:30 часот во Полициската…

(Видео) 12-годишниот Ајдин од Босна со изведбата…

Изведбата на традиционалната Македонска песна ,,Јано Мори”…

Глумат елита, а се тежок шљам: Челниците…

Години наназад, во Баерн се трудат да…

Банкарскиот сектор на ЕУ е отпорен, има…

Банкарскиот сектор на ЕУ е отпорен затоа…

(Видео) Претепан познатиот рапер во теретана! Група…

Познатиот рапер Даниел Хернандез, познат како „Tekashi…