Избегнете ги: На овие скопски улици и булевари има гужва

t

ЦУКС известува дека во овие утрински часови поголем број возила се забележува долж:

-бул. Александар Македонски кон клучката Континентал,
-ул. 16та Македонска бригада кон бул. Александар Македонски,
-бул. Илинден кон Карпош,
-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,
-бул. Гоце Делчев во двете насоки,
-мост Нова железничка станица во двете насоки,
-бул. Киро Глигоров кон Автокоманда,
-бул. 8ми Септември во двете насоки,
-3та Македонска Бригада кон ул. Пролет,
-ул. 11 Октомври кон Центар,
-бул. Митрополит Теодосиј Гологанов кон Центар,
-ул. Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски: Македонските Бугари го избраа погрешниот пат

Македонските Бугари не разбираат од самиот почеток,…

За Роки преговори не водиме, Роки не…

Со ЕУ може да водиме преговори. Ама…

Да помогнеме – ЦРВЕН КРСТ ОТВОРИ БРОЕВИ…

Силниот катастрофален земјотрес од 7,8 степени според…

Засилени контроли: За еден ден 727 санкции…

Во текот на вчерашниот ден (05.02.2023) Министерството…