Избувна пожар во зграда во Топанско

t

На 10.04.2022 во 10:02 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Благоја Паровиќ“ настанал пожар во зграда, при што била зафатена кровната конструкција од зградата.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат и повредени лица нема.


Увид бил извршен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Изгаснат пожарот во хотел Буши, има…

Пожарот во хотел "Буши" е изгаснат, информира…

(Видео) Гори хотел “Буши” во Скопје

Изби пожар во ресторанот на хотелот Буши…

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева:…

Пожар избувна во близина на пистата на…

(Видео) Гореше локомотива кај Кукуричани: Лугето го…

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна…

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…