Објавено на:

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

t

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа во скопската населба Гази Баба, соопшти МВР.

„Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 03.45 часот во Полициската станица Гази Баба, С.А.(36) од Скопје пријавил дека околу 03.15 часот пред неговиот двор на подрачје на Гази Баба настанал пожар на неговото возило „Ауди“,“ се вели во соопштението од МВР.

Повредени лица нема. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…

Пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот…

Тетовските пожарникари и денеска ќе продолжат со…

Пожарот во тетовското с. Фалише сѐ уште…

Иако со значително намален обем сѐ уште…

Гори куќа во центарот на Куманово

Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша Пијаде"…