Изгоре куќа во Мала Речица

t

Денеска (25.08.2022) во 04:37 часот во СВР Тетово било пријавено дека на улица „Љуботенска“ во с.Мала Речица, тетовско, настанал пожар во куќа сопственост на И.Џ.(28).

Екипа на Противпожарна бригада – Тетово го изгаснала пожарот, а повредени лица нема.

Екипи на МВР извршиле увид на местото на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…

Се запали автомобил во движење во близина…

Автомобил во движење се запали денеска на…

БРАВО! Полицаец од Крушево влегол во запалена…

-На 30.09.2022 околу 17.35 часот во Полициска…