Објавено на:

Измамена жена од Тетово за добивање хуманитарен стан

t

Триесет и деветгодишна жителка на скопско село вчера во тетовската полиција пријавила измама. Таа поверувала на измамник дека ако даде пари за трошоци, тој преку хуманитарна организација ќе и обезбеди стан.

-Според пријавеното, лицето и ветило дека ќе и помогне да ѝ доделат стан преку хуманитарна организација, но за подмирување на одредени трошоци побарало од неа преку таксист во Тетово да му испрати извесна сума пари. Како што е пријавено, таа му ги дала парите на таксистот, а лицето со кое контактирала телефонски не се појавило во Тетово, по што сфатила дека е измамена, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.


Полицијата сега презема мерки за расчистување и документирање на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Руски проектили погодија трговски центар во…

Руски ракетен напад во понеделникот погоди преполн…

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Путин го потврди учеството на самитот Г20

Рускиот претседател Владимир Путин ја прифати поканата…

,,Туширајте се кратко, носете џемпери и дебели…

Германскиот вицеканцелар, шеф на „супер-министерството“ за економија…

Русија со кибер напад кон Литванија како…

Државни и приватни институции во Литванија се…