Објавено на:

Измамена кавадарчанка мислела дека инвестира пари во банка и дека ќе добие милион долари

t

Измамена е жена од Кавадарци, која верувала дека вложува пари во странска банка и ќе добие милион долари. 

Во Полициската станица Кавадарци, вчера 40-годишна жена пријавила дека во периодот од 2019 до 2022 година едно лице ја довело во заблуда дека за вложени пари во странска банка ќе добие голема камата и награда од 1 милион долари. Таа му дала пари на рака, а потоа и уплатила пари на сметка на банката. Во мај годинава си ги побарала парите преку електронска адреса на која контактирала со банката, но трансферот на пари, кои требало да ѝ ги вратат, не е реализиран. Полицијата работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР трага по момче од Кавадарци

На 13.11.2022 во 10.00 часот во ОВР…

Огромна благодарност од Буча до Кавадарци и…

Од украинската општина Буча се заблагодарија на…

Скопјанка измамила банкари! Ѝ дале кредит од…

СВР Скопје информира дека е поднесена кривична…

Скопјанка лажно се претставувала како вработена во…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Кавадарци се збратими со Буча! Јанчев подготвува…

Кавадарци се збратими со Буча, еден од…