Измамен битолчанец: Платил 4.500 евра за пелети, не добил ништо

t

На 23.09.2022 во 14.00 часот во СВР Битола, 42-годишен сопственик на правен субјект од Битола пријавил дека бил измамен од правно лице од Романија за сума од 4.560 евра.

-Според пријавеното, тој се договорил со правното лице за купување пелети и ги уплатил средствата, но откако се посомневал во фирмата ја откажал нарачката, информира МВР.

Како што е пријавено, парите не му биле вратени за два дена како што му било ветено, а претставникот на фирмата веќе не бил достапен.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се зголемува ДДВ-то за храната која не…

Се зголемува стапката на ДДВ од 5%…

Владата ја замрзна цената на пелетите!

Владата донесе одлука да ја замрзне цената…

Скопјанка измамила банкари! Ѝ дале кредит од…

СВР Скопје информира дека е поднесена кривична…

Скопјанка лажно се претставувала како вработена во…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Битолчанец заработи кривична пријава поради објава на…

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52)…