Објавено на:

Израелската војска ги затвара пограничните области во Газа!

t

Израелските сили ги затвораат пограничните области на Газа.

По убиството на 17-годишното палестинско момче и апсењето на двајца високи палестински џихадисти доцна во понеделникот, израелската војска го затвори Појасот Газа.

Изворите на израелската војска како одмазда наведоа можна закана за цивилите.

Најмалку 55 Палестинци се убиени од март.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски шокиран од Израел: Не ни обезбедија…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во петокот изјави…

“Хамас” денеска погуби петмина Палестинци поради соработка…

Вооруженото исламистичко движење "Хамас" утринава соопшти дека…

Шолц го осудува секој обид за негирање…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска му рече…

Турција и Израел ги обновуваат дипломатските односи!

Турција одлучи да именува амбасадор во Израел…

Палестинскиот претседател го обвини Израел за холокауст…

Палестинскиот претседател Махмуд Абас вчера предизвика бес…