Објавено на:

Израелски министер во историска посета на Саудиска Арабија

t

Министерот за туризам на Израел денеска замина за Саудиска Арабија за да учествува на конференција на ОН. Неговата канцеларија соопшти дека тоа е прва официјална посета на земјата на член на израелската влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Израел го обвини Гутереш дека е на…

Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…

Фајненшл тајмс: Саудискиот крал Бин Салман го…

Високи британски пратеници го опишаа пријавениот потег…