Објавено на:

Израелски разузнавачи за Јасеновац: Србите беа истребени како кучиња, а сите молчеа за тоа

t

Израелските разузнавачи за Јасеновац: Србите беа истребени како кучиња, а сите молчеа за тоа…

Косово беше бандитска провинција на терористи од почетокот на 1950-тите, додека Хрватите најмногу ги штитеа нацистите и ги истребуваа Србите колку што можеа, вели воениот експерт и политички аналитичар, поранешен шеф на израелската разузнавачка служба Јаков Кедми.

Кедми потсети на написот на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, кој неодамна за весникот „Известија“ пишуваше за Косово и Југославија.

„Таму ги спомна косовските Албанци и нивната војска. Косово е ограбувачка провинција на терористите од почетокот на педесеттите години на минатиот век. Секогаш водеше војна против Југословените. Ова го знам од Словенците кои беа на чело на службата за безбедност на Југославија, ги запознав. Ми кажаа кои се косовските бандити и каков терор се тие“, вели експерт во емисијата „Соловјов во живо“.

Зборувајќи за Југославија, тој рече дека во тоа време нацистите најмногу ги штителе и им помагале Хрватите, католиците.

Тој потсети дека сега не им дозволиле на Србите да го посетат кампот Јасеновац кој се наоѓа на територијата на Хрватска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катастрофално е за тебе и за Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама упати порака до…

(Видео) Албанка “леташе орли” и провоцираше српски…

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и…

Дачиќ: Секој предлог кој не вклучува признавање…

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица…

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…