Објавено на:

Израел до своите граѓани: Напуштето го Приднестровје веднаш

t

Израелски амбасадор во Молдавија, г. Џоел Лајон на Твитер ги предупреди своите граѓани веднаш да ја напуштат државата.

– „Со оглед на влошената безбедносна ситуација во регионот на Придњестровје и во светло на фактот дека способноста на Министерството за надворешни работи да обезбеди помош за израелските граѓани кои живеат таму е ограничена, израелските граѓани се повикани да го напуштат Придњестровје што е можно поскоро.

Дополнително, Министерството за надворешни работи ги повикува израелските граѓани кои планираат да пристигнат во Приднестровје во блиска иднина да го откажат патувањето во овој момент“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат Свети…

Свети Алексиј човек Божји Различни се патиштата…

Нови информации за состојбата на Папата Франциско…

Папата Франциско има респираторна инфекција и ќе…

Ќе се изненадите: Што треба да се…

Слабеењето никогаш не е лесен процес и…

Сенатот гласаше за укинување на правото на…

Сенатот денеска во двопартиска усогласеност гласаше за…

Доаѓаат Лазарова сабота, па Цветници: Што треба…

На 8 април е Лазарова сабота, еден…