Објавено на:

Израел зазема страна? Израелскиот премиер тајно се сретнал со Путин

t

Израелскиот премиер Нафтали Бенет тајно отпатува за Москва за да се сретне денеска со рускиот претседател Владимир Путин, јави Аксиос.

Ова е многу невообичаен потег на Бенет, кој во последните денови комуницираше и со Путин и со украинскиот претседател Володимир Зеленски за да се обиде да промовира прекин на огнот, констатира медиумот.


Аксиос посочува дека во Израел имало налог да се држи средбата во тајност, но портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков соопштил за неговиот престој во Москва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…

Путин: Зголемен е бројот на сајбер напади…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Министерство за одбрана на Русија: Уништивме 12…

Соборени 10 украински беспилотни летала и пресретнати…

Лавров: Русија ќе продолжи да го поддржува…

Русија ќе продолжи да го поддржува Мали…