Објавено на:

Има ли подобар? ,,Комитата” Бобан Илиоски со две победи се искачи на врвот и во Црна Гора!

t

Има ли подобар..?

Бобан Илиоски е победник на турнирот на ВАКО Про Арена фајт до 86 кг во дисциплината К1 што се одржа во хотелот Сплендит во Будва во Црна Гора. Во полуфиналето Илиоски славеше против Алберт Угринчиќ од Босна и Херцеговина, а во финалето над Хрватот Борна Манојловиќ.

Ова е голем успех на Бобан Илиоски и најава за успешна година, како на ВАКО првенствата, така и во профи рингот.

Големо браво и само напред до Бобан Илиоски!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е Душанка, која ја уби мажот…

Душанка С.(55) е убиена синоќа во селото…

Борел: Загрижува трупањето на српска војска во…

За ова прашање сме во близок и…

Додик едногласно реизбран за претседател на СНСД

Милорад Додик денеска беше едногласно реизбран за…

Шолц: Премногу бегалци доаѓаат во Германија

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска нагласи дека…

Меџити: Додека сум јас министер нема да…

Ви тврдам дека додека сум министер, отсега…