ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ ПАРКИНГ МЕСТА СТАПЕНА ВО СИЛА

t

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ ПАРКИНГ МЕСТА СТАПЕНА ВО СИЛА.

По иницијатива на советникот од Левица, Леон Ристов, во Советот на Општина Неготино беше изгласано да се издвојат “Хуманитарни паркинг места.”

На две локации во Неготино, од денес овој хуманитарен проект веќе е во сила. Со паркирањето на овие места се донира средства за хуманитарни цели, односно на лица или семејства на кои тие се најпотребни.

ЛО Левица Неготино.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

Се преврте патничко моторно возило

Нова непосакувана ситуација на македонските патишта... Предмалку…

ХРВАТСКА СОНУВА ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН! Пленковиќ…

Доколку рускиот претседател Владимир Путин, по кого…

„Никогаш не заборавајте“: Србите во Виена одбележаа…

Србите во Виена вечерва одржаа митинг по…

СО ВОЗИЛО ВЛЕТАЛ НА ПАРКИНГ И ГАЗЕЛ…

Најмалку 6 лица се повредени и повеќе…