Интерпелацијата на Џафери во четврток

t

Седницата за интерпелацијата на претседателот на Собранието Талат Џфери ќе биде закажана на 30 јуни во четврток, потврди претседателот на парламентот откако пратеникот Димитар Апасиев побара на денешната пленарна седница да се расправа за работата на собранискиот спикер.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за Џафери по вулгарното обраќање на претседателот на Собранието кон собраниски службеници и откако ги заклучи пратениците од опозицијата во пленарната сала додека траеше поединечното изјаснување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не успеа интерпелацијата за Џафери

Вечерва во Собранието не беше изгласана интерпелација…

Интерпелацијата на Џафери во четврток

Седницата за интерпелацијата на претседателот на Собранието Талат…

Средба на Џафери со претседателката на италијанскиот…

Соработката меѓу Италија и С. Македонија на…

Џафери лично ќе претседава со седницата за…

Кој ќе претседава со седницата за разрешување на…

Џафери ја доби интерпелацијата, ќе закаже седница…

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат…