Инфективна се затвора бидејќи целосно ќе се дезинфицира, пациентите ќе се префрлат во ГОБ „8 Септември“

t

Kлиниката за инфективни болести во Скопје се затвора на две недели, потврди министерот за здравство Беким Сали. Поради огромниот број на пациенти потребна е целосна дезинфекција на објектот.

Тројцата пациенти кои во моментов се таму ќе бидат на кратко префрлени во ГОБ „8. Септември“, а сите останати кои ќе имаат потреба од инфектолозите, ќе бидат пренасочени во „8. Септември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СУГС „Никола Карев“ е најдобар кошаркарски тим…

Денеска, на завршниот финален натпревар во средношколска…

Чкембари во војна со управата: Вие сте…

Откако управата на битолскиот ракометен клуб Пелистер…

ИМЕТО ПРЕДИЗВИКУВА ТЕНЗИИ: Бугарското здружение не може…

Комисијата за употреба на имиња на личности…

Дедо истепал жена со тврд предмет и…

Денеска во полициска станица во Струмица бил…

18 годишник пронашол паричник со платежна картичка,…

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично…