Инфективна се затвора бидејќи целосно ќе се дезинфицира, пациентите ќе се префрлат во ГОБ „8 Септември“

t

Kлиниката за инфективни болести во Скопје се затвора на две недели, потврди министерот за здравство Беким Сали. Поради огромниот број на пациенти потребна е целосна дезинфекција на објектот.

Тројцата пациенти кои во моментов се таму ќе бидат на кратко префрлени во ГОБ „8. Септември“, а сите останати кои ќе имаат потреба од инфектолозите, ќе бидат пренасочени во „8. Септември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој сака нека честита: Првиот геј-лидер на…

Новиот лидер на СИРИЗА Стефанос Каселакис стана…

Вучиќ: Имаме докази и ќе ги гониме…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија…

Кина: САД се вистинска империја на лагите

САД се „империја на лагите“, соопшти денеска…

Амбасадорот на САД на Косово: Зад вооружениот…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховениер…

Ова е Душанка, која ја уби мажот…

Душанка С.(55) е убиена синоќа во селото…