Инфективна се затвора бидејќи целосно ќе се дезинфицира, пациентите ќе се префрлат во ГОБ „8 Септември“

t

Kлиниката за инфективни болести во Скопје се затвора на две недели, потврди министерот за здравство Беким Сали. Поради огромниот број на пациенти потребна е целосна дезинфекција на објектот.

Тројцата пациенти кои во моментов се таму ќе бидат на кратко префрлени во ГОБ „8. Септември“, а сите останати кои ќе имаат потреба од инфектолозите, ќе бидат пренасочени во „8. Септември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Голем број демонстранти на протестот “Србија…

Со бројни транспаренти десетици илјади граѓани на…

Лукашенко: Згрешивме што не ја нападнавме Украина…

Единствената грешка на Русија и Белорусија беше…

Шолц ги убедува Германците: Поддршката за Германија…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека…

(Видео) Детали за силното невреме со град…

Регионалниот Центар за управување со кризи во…

Бајден потпиша, плафонот на американскиот долг се…

Американскиот претседател Џо Бајден го потпиша законот…