Инцидент на бугарско-српската граница: Имало пукање

t

Мигрант бил застрелан од ловџии на границата меѓу Бугарија и Србија.

Инцидентот се случил во месноста „Славчето”, каде секоја година се организираат средбите на бугарско-српското пријателство.

Сè уште нема официјално соопштение за случајот.

Секојдневно долж бугарско-српската граница во реонот на општина Треклианско се забележуваат мигранти, кои често се приведени од бугарските власти на пат кон Србија.

Инцидентот го предизвикал ловџија кој случајно застрелал мигрант. Мигрантот се криел во шумата и случајно бил застрелан во ногата. Нема опасност по неговиот живот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се пука вечерва во Скопје: Ова…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Филмска бркотница со автомобили во Скопје: Се…

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол…

Нов инцидент во Косово: Албанец застрела Србин…

Пред дискотеката на влезот во Грачаница синоќа…

Бугарската армија го презема обезбедувањето на државната…

Делови од Министерството за одбрана на Бугарија…