Објавено на:

ИНЦИДЕНТ НА УНГАРСКО-СРПСКАТА ГРАНИЦА: Граничар погоден со камен во глава

t

Инцидент се случи денеска на унгарско-српската граница во близина на градот Кунбаја, кога мигранти со камен удриле граничен полицаец во главата, соопшти унгарската полиција.

Унгарската полиција наведува дека нивниот службеник се здобил со полесни телесни повреди и дека е покрената истрага поради насилство врз службеното лице.

Мигрантите го оштетиле и службеното возило, како и празничниот контејнер, јавуваат медиумите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарската армија го презема обезбедувањето на државната…

Делови од Министерството за одбрана на Бугарија…

(Видео) Најмалку 16 лица се повредени при…

Попладнево се случил инцидент во Тухељски Топлице,…

(Фото) Еве уште еден од тепачите на…

Денеска за време на "прославата" по повод…

За влез во државата се чека околу…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Таравари: Инцидентите кај Мавровка беа испровоцирани од…

Градоначалникот на Гостивар и потпретседател на Алијанса…