Објавено на:

ИНЦИДЕНТ НА УНГАРСКО-СРПСКАТА ГРАНИЦА: Граничар погоден со камен во глава

t

Инцидент се случи денеска на унгарско-српската граница во близина на градот Кунбаја, кога мигранти со камен удриле граничен полицаец во главата, соопшти унгарската полиција.

Унгарската полиција наведува дека нивниот службеник се здобил со полесни телесни повреди и дека е покрената истрага поради насилство врз службеното лице.


Мигрантите го оштетиле и службеното возило, како и празничниот контејнер, јавуваат медиумите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИНЦИДЕНТ НА УНГАРСКО-СРПСКАТА ГРАНИЦА: Граничар погоден со…

Инцидент се случи денеска на унгарско-српската граница…

Страв лозје чува: Полска постави 140 километарска…

Поставувањето на 140 километри ограда долж границата…

Спречен инцидент во Бутел на ракометен натпревар,…

„На 22.05.2022 околу 18:15 часот во спортската…

(Видео) Влада: Олеснет влез за Украинците во…

На денешната владина седница донесена е одлука…

(Видео) Полјаците со сопствени возила им помагаат…

Полска ќе прифати илјадници Украинци „Ќе го…