Искри во Денвер: Грин му удри шлаканица на Јокиќ

t

Четвртиот натпревар од серијата меѓу Денвер и Голден Стејт почна со инцидент откако по само 40 секунди игра дојде до голема мешаница.

Во главна улога беше Дрејмонд Грин кој во обид да му избие топка од рацете на Никола Јокиќ, му удри шлаканица на српскиот кошаркар. Ѕвездата на Нагетс бурно реагираше, се вмешаа и другите кошаркари и натпревар беше во прекин неколку минути.


На претходните три натпревари Грин играше одлична одбрана на Јокиќ, но се користеше со секакви средства за да го запре најдобриот играч на противничката екипа. Затоа и не е изненадување она што се случи на почетокот, но Србинот засега одлично се држи и по првото полувреме е најдобар поединец на теренот со 22 поена и 7 скока.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Алијанса за Албанците: „Пукачот“ се бранел

Алијансата за Албанците реагираше по синоќешните настани…

Притвор за 12 демонстранти, кои беа уапсени…

Во врска со извршено кривично дело „учество…

(Видео) Полицијата стои додека фрлаат со камења…

Вчера се случи голем инцидент кога демонстрантите…

Апасиев: Со Шарена дојдовте, со Црвена ќе…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев се огласи…

Паѓа и Борис Џонсон: Денеска ќе поднесе…

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ќе поднесе…