Искри во Денвер: Грин му удри шлаканица на Јокиќ

t

Четвртиот натпревар од серијата меѓу Денвер и Голден Стејт почна со инцидент откако по само 40 секунди игра дојде до голема мешаница.

Во главна улога беше Дрејмонд Грин кој во обид да му избие топка од рацете на Никола Јокиќ, му удри шлаканица на српскиот кошаркар. Ѕвездата на Нагетс бурно реагираше, се вмешаа и другите кошаркари и натпревар беше во прекин неколку минути.

На претходните три натпревари Грин играше одлична одбрана на Јокиќ, но се користеше со секакви средства за да го запре најдобриот играч на противничката екипа. Затоа и не е изненадување она што се случи на почетокот, но Србинот засега одлично се држи и по првото полувреме е најдобар поединец на теренот со 22 поена и 7 скока.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Кочани запленетон огревно дрво без содветна…

На 26.09.2022 во 20.45 часот на локалниот…

УЖАС: Најмалку 11 жртви и 18 повредени…

Кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски соопшти…

Се степале двајца дедовци во Драчево

Две лица на возраст од 75 и…

Ристо Пенов е нов министер во Владата…

Поранешниот градоначалник на Скопје, Ристо Пенов, ја…

Кривична пријава против скопјанец за неовластенотргување со…

СВР Скопје– Единица за економски и компјутерски…