Искри во Денвер: Грин му удри шлаканица на Јокиќ

t

Четвртиот натпревар од серијата меѓу Денвер и Голден Стејт почна со инцидент откако по само 40 секунди игра дојде до голема мешаница.

Во главна улога беше Дрејмонд Грин кој во обид да му избие топка од рацете на Никола Јокиќ, му удри шлаканица на српскиот кошаркар. Ѕвездата на Нагетс бурно реагираше, се вмешаа и другите кошаркари и натпревар беше во прекин неколку минути.

На претходните три натпревари Грин играше одлична одбрана на Јокиќ, но се користеше со секакви средства за да го запре најдобриот играч на противничката екипа. Затоа и не е изненадување она што се случи на почетокот, но Србинот засега одлично се држи и по првото полувреме е најдобар поединец на теренот со 22 поена и 7 скока.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама им се пожали на ОН за…

Албанскиот премиер Еди Рама го повика Собранието…

Владиката Партениј одлучуваше на гробот на Пресвета…

На гробот на Пресвета Богородица во Гетсиманија,…

Малолетник нападнат од осум лица во Центар

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР…

Вардар подобар од Алкалоид

Македонскиот шампион потешко од очекувањата го совлада…

Србите во Косово секојдневно ја чувствуваат политиката…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија,…