Исмаил: Не знам што е чудно во недопирливоста на “кримосите” во Арачиново – Па НАТО ги создава

t

Според портпаролот на Левица, Реџеп Исмаил, НАТО ги создава “кримосите” во Арачиново и воопшто не е чудно што тие се недопирливи.

– Не знам што е чудно во НАТО земја да се недопирливи криминалните групи како во случајот со Арачиново – па НАТО ги создава тие парамилитарни кримоси, нормално дека за држава се недопирливи.

#натокримоси – напиша Исмаил на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од членството на Финска и Шведска…

Во сегашните услови турскиот парламент не може…

Жена ќе го наследи Столтенберг на позицијата…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг со…

Османи во Брисел на средби во НАТО…

 Министерот за надворешни работи на Македонија и…

Левица ќе излезе на протест доколку се…

Провокациите од бугарска страна не престануваат! Најнова…