Објавено на:

Испиша посебна историја во Тирана:„Специјалниот“ се израмни со Трапатони

t

Екипата на Рома победнички го напушти теренот во Тирана и запиша минимална победа над Феенорд во финалето од Конференциската лига на УЕФА.

Тоа донесе петта европска титула за Жозе Мурињо. Португалецот се израмни со Џовани Трапатони, кој е единствен тренер со таа бројка трофеи во евро-куповите.

„Специјалниот“ остана перфектен во европските финалиња. Претходно не погреши со Порто во Купот на УЕФА и Лигата на шампионите, со Интер во Лигата на шампионите и со Манчестер Јунајтед во Лига Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Испиша посебна историја во Тирана:„Специјалниот“ се израмни…

Екипата на Рома победнички го напушти теренот…

(Видео) Абрахам знаел и добро да одглуми 

Во 88-мата минута од финалето на Конференциската…