Објавено на:

Исчезнале две малолетни деца од Скопје

t

На 22.06.2022 во 11:00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, Ф.У.(51) од Скопје пријавил дека од неговиот дом се оддалечиле А.О.(9) и С.Р.(12), кои и претходно се оддалечувале од домот.

Децата му биле доделени од ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа на град Скопје.


Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вистинската гордост: Во Скопје и Битола денес…

Македонското обединувачко движење (МОД) од Битола денеска ќе одржи собири…

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…

Цената на становите ќе стагнира пренесуваат консултантите…

Стагнација на цената на метар квадратен. По…