Објавено на:

Исчезнале две малолетни деца од Скопје

t

На 22.06.2022 во 11:00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, Ф.У.(51) од Скопје пријавил дека од неговиот дом се оддалечиле А.О.(9) и С.Р.(12), кои и претходно се оддалечувале од домот.

Децата му биле доделени од ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа на град Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје!

На 24.09.2023 во 20:45 во Полициската станица…

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…