Исчезната девојка во тетовско, ја нема од три часот утрово

t

Утрово 07.20 часот во СВР Тетово, А.И.(57) од тетовско Рогле, кој е на времена работа во Република Хрватска, пријавил дека околу 03.20 часот неговата ќерка А.И.(20) од Хрватска, со место на живеење во Рогле, која била заедно со нејзини братучеди во Тетово, се оддалечила од нив и не можел да стапи во контакт со неа.

Се преземаат мерки и активности за пронаоѓање на исчезнатата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ВАЊА Полицијата ја барала…

Мајката Зорица Ѓоревска за дел од медиумите…

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…

(Видео) Давидовски: Тетовци, особено жителите во радиус…

Жителите на Тетово, особено жителите кои живеат…