Објавено на:

Исчезнат е Добре, да помогнеме да се врати дома

t

Добре Лазевски, утрината во 8 часот излегол од домот во реон Веро-Тафталиџе. Тој боледува од деменција и не може да даде информации за себе кој е и каде живее. На него носел фармерки и црна јакна шушкавец, можно е да има и зелена капа.

Доколку некој го видел или го види ве молиме јавете се на 076 227 779 или 070 270 338.

Исчезнувањето е пријавено и во полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанецот Аднан е исчезнат скоро два месеци:…

Скоро два месеци е исчезнат скопјанецот Аднан…

Исчезнат е Добре, да помогнеме да се…

Добре Лазевски, утрината во 8 часот излегол…

Исчезна момче од Марино, семејството бара информации…

Исчезнат е Филип Додевски од Марино. Неговото…

(Видео) Се појави нова снимка со која…

Вечерва на социјалните мрежи се појави зумирана…

Кина coбори тајвански лoвeц? – Исчезна Ф-16…

Воздухопловните сили на Тајван изгубија контакт со…